صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

رونق ترانزيت نفتی بندر امام به لطف مازوت عراق

  ارسال شده در تاریخ: 3 اکتبر 2010 | ساعت 9:54 | کد خبر: 40 | بازدید: 273

در 6 ماهه نخست امسال 612 هزار و 652 تن كالای نفتی با 422 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال قبل از بندر امام به سایر كشورها ترانزیت شد.

در 6 ماهه نخست امسال 612 هزار و 652 تن كالای نفتی با 422 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال قبل از بندر امام به سایر كشورها ترانزیت شد.

مدیركل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام اين خبر گفت:  عمده ترانزیت کالاهای نفتی صورت گرفته در بندر امام مربوط به مازوت کشور عراق است.

ابراهيم ايدنی افزود: مازوت‌های ترانزیتی عراق از پالایشگاه‌های بی جی، کرکوک و سلیمانیه عراق توسط کامیون از مرزهای غرب کشور به مقصد بندر امام حمل و از این بندر توسط کشتی به خارج از کشور ترانزیت می‌شود.

وی در ادامه به تشریح مزیت‌های بالای ترانزیت از بندر امام پرداخت و گفت: نزدیكی به منطقه ویژه اقتصادی صنایع پتروشیمی بندر امام، نزدیكی به منطقه آزاد تجاری اروند، اتصال به شاهراه‌های اصلی در مسیر کریدور دریایی جنوب شرقی آسیا و قرار گرفتن در كریدور ترانزیتی شرق به غرب، قابلیت تخلیه و بارگیری كشتی‌های كانتینری نسل چهارم، امكان واگذاری و اجاره زمین و انبار، تجهیزات و امكانات خدماتی و رفاهی به مؤسسات داخلی و خارجی جهت مشاركت و سرمایه‌گذاری، امكان حمل یكسره و مستقیم كالا بین كشتی‌ها و مهمترین مراكز تجاری و صنعتی ایران با كشورهای همسایه از جمله مزایای ترانزیت كالا از طریق بندر امام است.

وی خاطرنشان كرد: بندر امام علاوه بر قرار گرفتن در مسیر اصلی ترانزیت به كشور عراق از طریق مرزهای شلمچه، مهران، خسروی، پرویز خان و باشماق، امن‌ترین و كوتاه‌ترین مسیر حمل زمینی كالا به كشورهای آذربایجان، ترکیه و آسیای میانه بوده و شرایط مناسبی را برای صادرات و ترانزیت کالا به تمام نقاط جهان فراهم كرده است.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104