صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
وزير اقتصاد از افرايش تجارت ايران و عراق به ٢٠ ميليارد دلار خبر داد

حجم مبادلات ایران و عراق با احتساب ترانزیت و گردشگری ۱۲ میلیارد دلار است

  ارسال شده در تاریخ: 8 سپتامبر 2015 | ساعت 23:29 | کد خبر: 2836 | بازدید: 1,386

وزير اقتصادعصر روز شنبه این سخنان را پس از مذاکره 100 دقیقه ای با همتای عراقی خود ایراد کرد، افزود: در این جلسه روابط جاری و اقتصادی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و درباره برخی مشکلات و محدودیت ها در روابط تجاری و مبادلات بانکی و سرمایه گذاری صحبت کردیم و راه حل هایی برای حل آن ها ارائه شد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه حجم مبادلات ایران و عراق با احتساب ترانزیت و گردشگری ۱۲ میلیارد دلار است، گفت: امکان رساندن این رقم به ۲۰ میلیارد دلار به سادگی ممکن بوده و در آینده نزدیک به این هدف خواهیم رسید.

به گزارش تسنیم، عصر روز شنبه که این سخنان را پس از مذاکره 100 دقیقه ای با همتای عراقی خود ایراد کرد، افزود: در این جلسه روابط جاری و اقتصادی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و درباره برخی مشکلات و محدودیت ها در روابط تجاری و مبادلات بانکی و سرمایه گذاری صحبت کردیم و راه حل هایی برای حل آن ها ارائه شد.

وی با بیان اینکه در این مذاکرات درباره سه موافقتنامه پایه ای همکاری های گمرکی، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و سرمایه گذاری خارجی بحث شد، افزود: فردا (یکشنبه) بخشی از این اسناد به امضا خواهد رسید.

طیب نیا با بیان اینکه مذاکراتی میان بانک های مرکزی دو کشور صورت گرفته است، گفت: در جلسه روز شنبه تأکید شد که این مذاکرات ادامه یابد و در آینده نزدیک عملیاتی شود.

در این دیدار هوشیار زیباری وزیر دارایی عراق نیز ضمن ابراز خوشنودی از سفر به تهران و دیدار با همتای ایرانی خود گفت: در این نشست درباره مسائل مختلف اقتصادی از جمله سرمایه گذاری و تسهیل در مبادلات تجاری بحث شد و همچنین امکانات همکاری های دو کشور را برای ارتقای سطح مبادلات اقتصادی بررسی کردیم.

طیب نیا گفت: امیدواریم این سفر نتایج عملی در جهت توسعه روابط دو جانبه ایران و عراق داشته باشد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104