صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به نقل از مهر

تسهیل صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق

  ارسال شده در تاریخ: 20 می 2015 | ساعت 15:15 | کد خبر: 2829 | بازدید: 1,129

بنا بر اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، روند صدور دارو و تجهیزات پزشکی به عراق با پیگیری‌های دولت تسهیل شده و شرکت‌های ایرانی در حال حاضر راحت‌تر از قبل می‌توانند کالاهای خود را صادر کنند.

تسهیل صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق

بنا بر اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، روند صدور دارو و تجهیزات پزشکی به عراق با پیگیری‌های دولت تسهیل شده و شرکت‌های ایرانی در حال حاضر راحت‌تر از قبل می‌توانند کالاهای خود را صادر کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به نقل از مهر، در پی مذاکرات دولت با طرف عراقی، شرکت‌های ایرانی برای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق، از برخی بروکراسی‌های سنگین قبلی فارغ شده‌ و نیازی به طی کردن مسیرهای پرپیچ‌ وخم گذشته ندارند.

آنگونه که وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید، ثبت و بررسی پرونده شرکت‌های ایرانی با اولویت انجام می‌شود و پس از ثبت، انجام امور جاری صادرات روان‌تر و ساده‌تر از گذشته صورت می‌گیرد. بر این اساس، شرکت‌های ایرانی می‌توانند با طی مراحل اندک و کوتاهی مجوز موقت برای صادرات داروی خود دریافت کنند.

ثبت داروهای ایرانی برای صدور به عراق دارای اولویت است و در این راستا کمیته ویژه‌ای جهت دریافت و بررسی پرونده‌های شرکت‌های ایرانی اختصاص داده شده است.

همچنین برای صادرات تجهیزات پزشکی این فرآیند ساده‌تر شده و نیازی به ثبت تجهیزات نیست و تنها شرکت سازنده باید ثبت شود. تسهیلات صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به کشور عراق برای شرکت‌های ایرانی دارای مفاد و بندهای مختلفی است که شرکت‌های ایرانی می‌توانند از آن برخوردار شوند.

همکاری مشترک دولت ایران و عراق برای برداشتن موانع و مشکلات صادرات کالاهای ایرانی، پیشرفت‌های خوبی داشته و نمونه عملی آن در صادرات دارو و تجهیزات پزشکی روی داده است. به نوعی که شرکت‌های ایرانی برای این امر در عراق دارای اولویت خواهند بود
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104