صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
همزمان با سفر سه روزه استاندار سلیمانیه عراق

شورای مشترک همکاری اتاق بازرگانی سنندج و سلیمانیه راه اندازی شد

  ارسال شده در تاریخ: 9 مارس 2015 | ساعت 18:35 | کد خبر: 2791 | بازدید: 888

همزمان با سفر سه روزه استاندار سلیمانیه عراق، شورای مشترک همکاری اتاق های بازرگانی سنندج و سلیمانیه عراق به صورت رسمی آغاز به کار کرد

شورای مشترک همکاری اتاق بازرگانی سنندج و سلیمانیه راه اندازی شد

همزمان با سفر سه روزه استاندار سلیمانیه عراق، شورای مشترک همکاری اتاق های بازرگانی سنندج و سلیمانیه عراق به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به نقل از مهر، شامگاه پنج شنبه و طی مراسمی در اتاق بازرگانی سنندج و با حضور استانداران کردستان و سلمانیه عراق، شورای مشترک همکاری های اتاق بازرگانی سنندج و سلیمانیه عراق برای تقویت ارتباط و همکاری بین دو طرف راه اندازی شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران ادارات و سازمان های دولتی و همچنین فعالان اقتصادی استان های کردستان و سلیمانیه عراق برگزار شد، همچنین بر تحکیم روابط اقتصادی و تجاری بین استان کردستان و اقلیم کردستان عراق تاکید شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در این مراسم طی سخنانی بیان کرد: این اقدام بهترین فرصت در راستای رفع مشکلات پیش روی صادرات و وادرات کالاست و در همین راستا انتظار می رود که با فعال شدن این شورای مشترک دیگر شاهد مشکلات قبلی بر سر مبادلات تجاری بین دو طرف نباشیم.

محمد سعید نقشی زادیان ادامه داد: تقویت ارتباط بین دو استان سلیمانیه عراق و کردستان ایران دارای سابقه ای طولانی است و در همین راستا باید از تمامی ظرفیت های موجود برای تحکیم و تقویت این ارتباط در تمامی بخش ها بهره برداری شود.

وی گفت: استان کردستان در تمامی حوزه دارای توانمندی های ویژه است که در صورت برنامه ریزی بین دو طرف ما می توانیم از این توانمندی ها و ظرفیت های در اختیار در راستای کمک بیشتر به استان سلیمانیه و سایر مناطق اقلیم کردستان عراق به شکل بهتری استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج با اشاره به آمادگی برای گسترش همکاری ها بین دو طرف یادآور شد: استان کردستان هیچ محدودیتی برای ارتباط با اقلیم کردستان عراق ندارد و در صورتی که مشکلات و چالش های پیش رو برداشته شود می توان این همکاری ها را در تمامی بخش ها توسعه داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشورهای مختلفی به دنبال سرمایه گذاری در اقلیم کردستان عراق هستند، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران از گذشته بسیار دور تاکنون با کشور عراق ارتباط و همکاری داشته است و به همین دلیل نیز مردم استان کردستان با مردم شمال عراق دارای پیوندی تاریخی هستند که به همین دلیل انتظار می رود با همکاری مسئولان اقلیم به ویژه سلیمانیه عراق این همکاری ها همچنان گسترش یابد.

نقشی زادیان در پایان سخنان خود با اشاره به دستاوردهای راه اندازی شورای مشترک همکاری اتاق بازرگانی سنندج و سلیمانیه عراق گفت: قرار است که پنج نفر از اتاق سنندج و پنج نفر نیز به نمایندگی از اتاق سلیمانیه هر ماه دو بار جلسه تشکیل داده و برای رفع مشکلات و همچنین نواقص کار برنامه ریزی داشته باشند و به همین دلیل لازم است که این مهم به صورت جد در دستور کار قرار گیرد.

در این مراسم همچنین راهکارهای پیش رو برای توسعه و تقویت همکاری های بین استان کردستان و سلیمانیه عراق مورد بحث و بررسی استانداران و همچنین فعالان اقتصادی دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104