صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
گمرکات ایران و عراق توافق کردند

توافق گمرکات ایران و عراق برای تبادل الکترونیکی اطلاعات

  ارسال شده در تاریخ: 2 فوریه 2015 | ساعت 19:57 | کد خبر: 2716 | بازدید: 605

برای آسان تر کردن تجارت ،اطلاعات گمرکی میان دو طرف الکترونیکی مبادله شود

توافق گمرکات ایران و عراق برای تبادل الکترونیکی اطلاعات

گمرکات ایران و عراق توافق کردند تا برای آسان تر کردن تجارت ،اطلاعات گمرکی میان دو طرف الکترونیکی مبادله شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به نقل از تسنیم، روابط عمومی گمرک ایران اعلام کرد: مقدمات این توافق در دیدار جاسم حکیم رئیس کل گمرکات عراق با مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران در تهران فراهم شد و مقرر گردید تا با حضور یک هیات گمرکی از کشور عراق جزییات این طرح بررسی و اجرایی شود.
جاسم حکیم در این دیدار گفت: در بازدیدی که از گمرک غرب تهران داشتم ، پیشرفتهای گمرک جمهوری اسلامی ایران را در بخش فن آوری اطلاعات و الکترونیکی شدن فرآیندها از نزدیک مشاهده کردم و گمرک عراق از راه اندازی سامانه جامع گمرکی توسط متخصصان ایرانی در آن کشور استقبال می کند .
رئیس کل گمرکات عراق همچنین پیشنهاد داد تا گمرکات دو کشور برای آسان تر شدن تجارت ، اطلاعات گمرکی را الکترونیکی مبادله کنند.
وی افزود: خوشبختانه اعتماد بسیار خوبی میان تجار دو کشور برقرار است و گمرکات دو کشور باید برای بالا بردن این اعتماد میان بازرگانان سیاستهای جدیدی را اتخاذ کنند .
مسعود کرباسیان هم در این دیدار به عزم جدی دو کشور برای توسعه روابط فی مابین تأکید کرد و گفت : مرزهای گمرک ایران وعراق از تمرچین پیرانشهر شروع و تاخرمشهر ادامه دارد .
وی ادامه داد  اوج همکاریهای گمرکی میان دوکشور در اریعین حسینی خودش را نشان داد .
وی افزود : در زمانیکه مرزهای عراق به سمت ترکیه ، عربستان و اردن بسته بود ما توانستیم کمک خوبی به عراقی ها بکنیم و این را به عنوان یک افتخار تلقی می کنیم.
کرباسیان گفت: گمرکات دو کشور باید به یکدیگر اعتماد داشته باشند و مدارک یک طرف مورد قبول طرف مقابل هم باشد و نیاز به بازرسی مجدد در گمرک طرف مقابل نباشد.
رئیس کل گمرک ایران تأکید کرد: کامیونها نباید در مرزها تخلیه و بارگیری شود و ما باید نسبت به مقررات گمرکی در سر مرزها یکسان عمل کنیم .
شایان ذکر است ، در این ملاقات علاوه بر مقامات بلند پایه گمرک جمهوری اسلامی ایران ، دکتر سنجابی دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و عراق هم حضور داشت .
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104