صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

جزئیات برنامه‌های دولت برای حمایت از صادرات/ افزایش سرمایه بانکها و اصلاح مشوقهای صادراتی

  ارسال شده در تاریخ: ۵ آبان ۱۳۹۲ | ساعت ۱۱:۲۹ | کد خبر: 2525 | بازدید: 908

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با تشریح برنامه های دولت یازدهم برای بهبود وضعیت صادرات غیرنفتی، گفت: افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات از محل صندوق توسعه ملی و نیز اصلاح مشوق‌های صادراتی برای بهبود تخصیص منابع اعتباری به بخش صادرات غیرنفتی از جمله این برنامه ها است.

جزئیات برنامه‌های دولت برای حمایت از صادرات/ افزایش سرمایه بانکها و اصلاح مشوقهای صادراتی

به گزارش روابط عمومی ستادتوسعه اقتصادی ایران و عراق ، محمد نهاوندی در گفتگو با مهر با تشریح جزئیات برنامه های دولت برای حمایت از صادرات غیرنفتی گفت: دولت برنامه مفصلی را برای توسعه صادرات غیرنفتی در نظر دارد که بر این اساس، اصلاح منابع مشوق‌های صادراتی در اصلاحیه بودجه سال 92 کل کشور مدنظر قرار گرفته است. بر این اساس، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات نیز از محل منابع صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار دارد.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: صادرکنندگان دریافت مشوق‌های صادراتی را به صورت جدی مطالبه می کنند تا بتوانند کالاهای قابل رقابت را به بازارهای جهانی عرضه کرده و با رقبای خود مبارزه کنند، این در حالی است که اصلاح مشوق‌های صادراتی در بودجه سال 92 اصلاح و در بودجه سال آینده نیز به صورت جدی پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده است تا سرمایه بانک توسعه صادرات به منظور حمایت از صادرکنندگان و توسعه صادرات غیرنفتی افزایش یابد، بر این اساس این موضوع در اصلاحیه بودجه سال 92 کل کشور گنجانده شده است.

به گفته نهاوندی، مشوق‌های بازاریابی، حمل و نقل، شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی، اعزام هیات‌های تجاری، دریافت هیات های تجاری، ایجاد زیرساختهای صادراتی و نیز بسته بندی مناسب کالاهای صادراتی ایران در پیشنهاد اصلاح قانون بودجه سال 92 گنجانده شده است.

وی همچنین در خصوص لغو پیمان سپاری ارزی که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده داده شده بود نیز گفت: در دولت بر سر لغو دریافت تعهد از صادرکنندگان برای ورود ارز حاصل از صادراتشان به کشور توافق شده است و امیدواریم هرچه سریعتر این موضوع نهایی شده و عملیاتی شود.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان