صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
با امضای توافقنامه میان ایران و عراق

اعطای ویزای 15 روزه به زائران عتبات عالیات ممکن شد

  ارسال شده در تاریخ: 28 جولای 2013 | ساعت 13:35 | کد خبر: 2437 | بازدید: 1,009

دو کشور ایران و عراق با امضای توافقنامه همکاری در زمینه گردشگری مذهبی تبادل گردشگر، شرایط اعطای ویزای 15 روزه به زائران ایرانی عتبات عالیات را فراهم کردند.

اعطای ویزای 15 روزه به زائران عتبات عالیات ممکن شد

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از ایسنا ، وزارت گردشگری و محافظت از آثار باستانی عراق‌ از امضای توافقنامه همکاری با ایران در زمینه گردشگری مذهبی خبر داد.

در این توافقنامه‌، اعطای ویزای 15 روزه به زائران ایرانی تصویب شد.

همچنین طرف عراقی متعهد شده است مبالغ اضافی و غیرقانونی که در گذرگاه‌های مرزی هوایی و زمینی از زائران ایرانی دریافت می‌شد‌، برداشته شود.

همچنین مشکلات تشابه اسمی و حفظ امنیت جانی زائران نیز حل شود. علاوه‌بر این، برای تسهیل سفر زائران ایرانی به عراق‌، امکان دریافت ویزا در سرکنسولگری‌های عراق در شهر اهواز و کرمانشاه نیز فراهم شد.

طرف ایرانی هم در راستای جذب گردشگران عراقی از امکان ورود عراقی‌ها به ایران بدون ویزا خبر داد.

پیش از این اتحادیه هتل‌داران عراق در استان نجف از وضعیت بحرانی گردشگری مذهبی عراق در سال 2013 ابراز نگرانی کرد و بخش بزرگی از آن را مربوط به کاهش تعداد مسافران ایرانی این کشور دانست. سال گذشته عراق روزانه میزبان 13 هزار زائر ایرانی بود که این عدد به 2500 نفر در روز رسیده است.

وزارت گردشگری عراق با توجه به اهمیت فوق‌العاده زائران ایرانی و سهم چمشگیر آنان در فعال‌سازی صنعت گردشگری این کشور، شرایط اعطای ویزا به این زائران را نسبت به قبل آسان‌تر کرد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104