صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

توافق جدید ایران و عراق برای توسعه میادین مشترک نفت

  ارسال شده در تاریخ: 9 ژانویه 2011 | ساعت 17:58 | کد خبر: 238 | بازدید: 332

ایران و عراق با امضای یک موافقت نامه همکاری در تهران به توافق جدیدی برای توسعه میادین مشترک و مرزی نفت خام و تعریف یک قرارداد خدماتی برای توسعه مشترک این میادین هیدروکربوری دست یافتند.

ایران و عراق با امضای یک موافقت نامه همکاری در تهران به توافق جدیدی برای توسعه میادین مشترک و مرزی نفت خام و تعریف یک قرارداد خدماتی برای توسعه مشترک این میادین هیدروکربوری دست یافتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، با برگزاری نخستین نشست کارگروه اجرایی مشترک (JEWG) بین مقامات ایران و عراق در تهران، دو کشور همسایه یک موافقت ‌نامه همکاری برای توسعه میادین مشترک و مرزی نفت امضا کرده اند.
بر اساس توافق جدید نفتی تهران – بغداد، مقرر شده است یکسری کمیته‌های کارشناسی مشترک به منظور بررسی مسائل قراردادی، فنی و مالی به منظور توسعه میادین مشترک و مرزی نفتی ایجاد شود.
این کمیته ها باید با برگزاری نشستهای مشترک با مرتفع ساختن برخی از مسائل باقی مانده زمینه را برای امضای یک قرارداد همکاری دو جانبه بین دو کشور آماده کنند.
در حال حاضر، بر اساس مطالعات انجام شده 23 میدان هیدروکربوری مشترک بین ایران و عراق وجود دارد که در نشست دو جانبه اخیر در تهران مقرر شد که این میادین در سه گروه اکتشافی، توسعه ای و تولیدی طبقه بندی شوند.
با توافق مقامات دو کشور اولویت برای توسعه میدان‌های مشترکی است که در خطوط مرزی دو کشور قرار دارند که هنوز توسعه این میادین و یا مناقصات طرح توسعه میدان در دو کشور انجام نشده است از این رو با این توافق امکان توسعه میادین مشترک نفتی همچون آزادگان جنوبی و یادآوران وجود ندارد.
برچسب:
::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104