صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت :

صادرات سيمان به عراق متوقف نشده است

  ارسال شده در تاریخ: 17 ژوئن 2013 | ساعت 10:39 | کد خبر: 2378 | بازدید: 1,085

معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران گفت: صادرات سيمان ايران به عراق همچنان ادامه دارد و سال گذشته۵۶۰ ميليون دلار سيمان به عراق صادر شده است.

صادرات سيمان به عراق متوقف نشده است

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از ايرنا رضا توفيقي با بيان اينكه ميزان تجارت خارجي ايران و عراق در سال گذشته به شش ميليارد و ۳۵۰ ميليون دلار رسيد، افزود: سيمان مهمترين محصول صادراتي ايران به عراق بوده است.
وي در ادامه با بيان اينكه ميزان صادرات غيرنفتي ايران در سال گذشته ۹۵ ميليارد دلار بوده است،افزود: در سال گذشته ايران با ۱۶۰ كشور دنيا روابط تجاري داشته و امارات مهمترين شريك تجارت غيرنفتي ايران بوده است.
اين مقام مسئول با بيان اينكه رقم مبادلات تجاري ايران با امارات در سال گذشته به ۱۳ ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار رسيده ، خاطرنشان كرد از اين ميزان ۱۰ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار سهم صادرات امارات به ايران و ۳ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار سهم صادرات ايران به امارات بوده است.
توفيقي با بيان اينكه ميزان تجارت خارجي ايران با چين در سال گذشته به ۱۳ ميليارد و ۶۵۰ ميليون دلار رسيد افزود: از اين ميزان ۵ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار سهم صادرات ايران به چين و ۸ ميليارد و ۱۵۰ ميليون دلار سهم واردات ايران از اين كشور است.
به گفته وي عمده محصول صادراتي ايران به چين سنگ آهن بوده است.
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران در ادامه به ميزان تجارت خارجي ايران و عراق اشاره كرد و گفت: حجم مبادلات تجاري ايران و عراق در سال گذشته به ۶ ميليارد و ۳۵۰ ميليون دلار رسيد كه ۶ ميليارد و ۲۶۷ ميليون دلار آن صادرات ايران به عراق و ۸۳ ميليون دلار آن واردات ايران از عراق بوده است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه تركيه با ۵ ميليارد و ۲۵۰ ميليون دلار مبادلات تجاري در سال گذشته چهارمين شريك تجاري ايران لقب گرفته ، افزود: صادرات ايران به تركيه يك ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار و واردات ايران از تركيه ۳ ميليارد و ۷۵۰ ميليون دلار بوده است.
توفيقي ، كره جنوبي را با رقم تجارت ۵ ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار به عنوان پنجمين شريك تجاري ايران اعلام كرد و گفت: صادرات ايران به كره جنوبي ۹۱۶ ميليون دلار و واردات ايران از اين كشور ۴ ميليارد و ۷۸۴ ميليون دلار بوده است.
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران در ادامه به تجارت ۴ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلاري هند و ايران در سال گذشته اشاره كرد و افزود: ۲ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار صادرات ايران به هند و ۲ ميليارد و ۵۰ ميليون دلار واردات ايران از هند در سال ۹۱ بوده است.
توفيقي ، افغانستان را هفتمين شريك تجاري ايران با حجم تجارت ۲ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلار اعلام و اظهار كرد: ۲ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار از اين ميزان صادرات ايران به افغانستان و ۳۰۰ ميليون دلار واردات ايران از اين كشور بوده است.
وي افزود: تخم كنجد، نباتات، پيله كرم ابريشم، دانه هاي گياهي و سنگ مرمر اقلام وارداتي ايران از افغانستان است.
توفيقي در پايان روسيه را با رقم تجارت ۲ ميليارد و ۱۳۰ ميليون دلار به عنوان هشتمين شريك تجاري ايران در سال ۹۱ اعلام كرد و گفت: صادرات ايران به روسيه ۵۰۰ ميليون دلار و واردات ايران از اين كشور ۶۳۰ ميليون دلار بوده است.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104