صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت :

صادرات سيمان به عراق متوقف نشده است

  ارسال شده در تاریخ: 17 ژوئن 2013 | ساعت 10:39 | کد خبر: 2378 | بازدید: 1,201

معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران گفت: صادرات سيمان ايران به عراق همچنان ادامه دارد و سال گذشته۵۶۰ ميليون دلار سيمان به عراق صادر شده است.

صادرات سيمان به عراق متوقف نشده است

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از ايرنا رضا توفيقي با بيان اينكه ميزان تجارت خارجي ايران و عراق در سال گذشته به شش ميليارد و ۳۵۰ ميليون دلار رسيد، افزود: سيمان مهمترين محصول صادراتي ايران به عراق بوده است.
وي در ادامه با بيان اينكه ميزان صادرات غيرنفتي ايران در سال گذشته ۹۵ ميليارد دلار بوده است،افزود: در سال گذشته ايران با ۱۶۰ كشور دنيا روابط تجاري داشته و امارات مهمترين شريك تجارت غيرنفتي ايران بوده است.
اين مقام مسئول با بيان اينكه رقم مبادلات تجاري ايران با امارات در سال گذشته به ۱۳ ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار رسيده ، خاطرنشان كرد از اين ميزان ۱۰ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار سهم صادرات امارات به ايران و ۳ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار سهم صادرات ايران به امارات بوده است.
توفيقي با بيان اينكه ميزان تجارت خارجي ايران با چين در سال گذشته به ۱۳ ميليارد و ۶۵۰ ميليون دلار رسيد افزود: از اين ميزان ۵ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار سهم صادرات ايران به چين و ۸ ميليارد و ۱۵۰ ميليون دلار سهم واردات ايران از اين كشور است.
به گفته وي عمده محصول صادراتي ايران به چين سنگ آهن بوده است.
معاون بازاريابي و تنظيم روابط سازمان توسعه تجارت ايران در ادامه به ميزان تجارت خارجي ايران و عراق اشاره كرد و گفت: حجم مبادلات تجاري ايران و عراق در سال گذشته به ۶ ميليارد و ۳۵۰ ميليون دلار رسيد كه