صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
مشاور اول رئیس جمهور کردستان عراق:

کردستان، دروازه ورود به بازار عراق است / راه فعالیت‌های اقتصادی در کردستان باز است

  ارسال شده در تاریخ: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ساعت ۸:۲۰ | کد خبر: 2357 | بازدید: 282

مشاور اول رئیس جمهور کردستان عراق گفت: ایران و کردستان عراق دارای مشترکات فرهنگی و اقتصادی بسیاری با یکدیگر هستند و شرکت‌های اقتصادی ایران به راحتی می‌توانند در این اقلیم به فعالیت بپردازند.

کردستان، دروازه ورود به بازار عراق است / راه فعالیت‌های اقتصادی در کردستان باز است

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق ، در نشست بررسی همکاری‌های مشترک اقتصادی در استان اصفهان و اقلیم کردستان عراق برهم احمد صالح با تاکید بر اینکه مشترکات بسیاری بین ایران و این کشور وجود دارد، اظهار کرد: کردستان عراق و ایران دارای مشترکات بسیاری هستند که سبب ایجاد روابط مستحکم تجاری و سیاسی بین این دو منطقه می‌شود.

وی ادامه داد: برای نخستین بار می‌توان این فرصت را غنیمت بشماریم تا در کنار این تفاهم، تعاملات خوبی بین این دو کشور پدید آید.

*امتیازات شرکت‌های خارجی با داخلی برابر است

مشاور اول رئیس جمهور کردستان عراق با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی با آسودگی خاطر اقتصادی در منطقه کردستان عراق در حال فعالیت هستند، گفت: شرکت‌های تجاری فعال در کردستان عراق می‌توانند از همان امتیازات شرکت‌های داخلی استفاده کنند و هیچ گونه فرقی بین آنها نمی‌گذاریم.

وی تصریح کرد: کردستان دروازه‌ای برای ورود به بازارهای عراق است در همین راستا شرکت‌های صنعتی و اقتصادی می‌توانند در این منطقه کارخانه و یا کارگاه تولیدی احداث کنند و به تأسیس شرکت بپردازند.

احمد صالح با تاکید بر اینکه در گذشته ایران و کردستان عراق مشترک با رژیم صدام حسین جنگیدند، گفت: در گذشته ایران همراه با کردستان عراق مشترک به جنگ با صدام حسین پرداختند و به حمدالله پیروز شدیم و امید داریم تا زمینه‌های سیاسی مشترک در این کشور بتواند راهگشایی برای ارتباطات اقتصادی در آینده باشد.

منبع : خبرگزاری فارس
برچسب: ::..


نظرات بینندگان