صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

ميزان ذخاير نفت خام عراق 150 ميليارد بشکه اعلام شد

  ارسال شده در تاریخ: 17 آوریل 2013 | ساعت 8:05 | کد خبر: 2353 | بازدید: 563

وزارت نفت عراق روز شنبه براورد ذخایر نفتی ثابت شده این کشور را به یکصد و پنجاه میلیارد بشکه افزایش داد.

ميزان ذخاير نفت خام عراق 150 ميليارد بشکه اعلام شد

به گزارش روابط ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از واحد مرکزی خبر، این آمار حدود پنج درصد از آمار سال دو هزار و ده وزارت نفت عراق بیشتر است که میزان ذخایر نفت خام ثابت شده این کشور را یکصد و چهل و سه میلیارد بشکه برآورد کرده بود.
عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق اعلام کرد این آمار ، میزان ذخایر نفت در منطقه کردستان را شامل نمی شود.
مقامات کردستان عراق می گویند میزان ذخایر نفت خام این منطقه چهل و پنج میلیارد بشکه است اگرچه این آمار به طور مستقل تایید نشده است.
یونایتدپرس از بغداد گزارش داد عراق پس از عربستان سعودی دومین تولید کننده بزرگ نفت خام اوپک است و این کشور طی دهه گذشته و به دنبال تهاجم امریکا در سال دو هزار و سه میلادی و سرنگونی صدام دیکتاتور سابق این کشور تلاش کرده است تولید نفت خام خود را افزایش دهد. درآمدهای نفتی عراق در حال حاضر حدود نود و پنج درصد بودجه این کشور را تشکیل می دهد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104