صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

آمادگی مناطق آزاد ایران برای ایجاد منطقه آزاد مشترک با بصره عراق

  ارسال شده در تاریخ: ۹ بهمن ۱۳۹۱ | ساعت ۱۴:۰۹ | کد خبر: 2309 | بازدید: 302

معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور از اعلام آمادگی مناطق آزاد ایران برای ایجاد منطقه آزاد مشترک با بصره عراق خبر داد.

به گزارش ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از فارس،علیرضا بهمئی در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در استان بصره که با حضور مسئولان کشوری و لشکری ایران و عراق افتتاح شد، با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد مناطق آزاد ایران و مزایای طرح کریدور شمال و جنوب معروف به طرح نوستراک گفت: بااستفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل زمینی، ریلی، آبی و هوایی جمهوری اسلامی ایران و اتصال یک منطقه مشترک تجاری به خوبی می‌توان به توسعه روابط تجاری بین دو استان خوزستان و بصره عراق تلاش کرد.

معاون سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران از آمادگی مناطق آزاد ایران برای همکاری با استان بصره عراق جهت ایجاد منطقه آزاد مشترک تجاری در مرز مشترک و باهویت مشخص خبر داد و افزود: ما آمادگی تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در منطقه آزاد مشترک با بصره را با توجه به ظرفیت مناطق آزاد ایران در مسائل علمی و آموزشی داریم.

وی با اشاره به کریدور شمال به جنوب تصریح کرد: این کریدور از منطقه آزاد انزلی آغاز و با اتصال به بندر امام خمینی (ره) در نزدیکی منطقه آزاد اروند واقع در استان خوزستان و بندرچابهار در مسیر آسیای جنوب غربی ادامه می‌یابد.

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در استان بصره با حضور استانداران خوزستان و بصره، معاون وزیرکشور عراق، مسئولان دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد ایران، رئیس و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در عراق ژ، نمایندگان مجلس و مسئولان لشگری و علمای عراق افتتاح و به مدت سه روز ادامه دارد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان