صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

روادید تردد انفرادی زائران به عتبات عالیات در مرز مهران صادر می شود

  ارسال شده در تاریخ: 29 دسامبر 2012 | ساعت 8:12 | کد خبر: 2303 | بازدید: 681

سرپرست فرمانداری مهران گفت: روادید انفرادی تردد زائران به عتبات عالیات عراق در پایانه مرزی مهران صادر می شود.

روادید تردد انفرادی زائران به عتبات عالیات در مرز مهران صادر می شود

به گزارش ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از ایرنا، ˈعباس نصراللهیˈ اظهار کرد: بدنبال تلاش ها و رایزنی های فراوان میان مقام های استان ایلام و مسوولان عراقی با تردد فردی زوار ایرانی به عتبات عالیات موافقت شد.

سرپرست فرمانداری مهران اضافه کرد: با توجه به درخواست های بالا برای سفرهای انفرادی و بروز مشکلات فراوان در این زمینه بویژه سرگردانی زائران در مرز تصمیم بر این شد که با هدف آسان سازی سفرهای فردی به عتبات عالیات در ماه های محرم و صفر بویژه اربعین حسینی روادید زیارت در پایانه مرزی مهران صادر شود.

به گزارش ایرنا، تردد زوار عتبات عالیات پیش از این، تنها در قالب کاروان های زیارتی زیرنظر سازمان حج و زیارت امکان پذیر بود و به هیچ وجه دریافت روادید سفر زیارتی انفرادی به شهرهای مذهبی عراق میسر نمی شد.

مسوولان جمهوری اسلامی، تردد انفرادی زوار ایرانی به مکان های مذهبی عراق را به علت نبود امنیت کافی و شرایط نامناسب حاکم بر کشور همسایه ممنوع اعلام کرده بودند.

سرپرست فرمانداری مهران گفت: پایانه مرزی مهران از این پس آماده ارائه روادید انفرادی سفر به عتبات عالیات و شهرهای مذهبی عراق به زائران ایرانی است.

نصراللهی یادآور شد: پیش از این هرگونه تردد انفرادی از مرز مهران به کشور عراق ممنوع بود و زوار ایرانی فقط به صورت گروهی و کاروانی از این پایانه مرزی تردد می کردند.

پایانه مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام، امن ترین خروجی و دروازه عتبات عالیات در کشور جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

نزدیک به شش هزار زائر داخلی و خارجی روزانه از طریق این پایانه مرزی به شهرها و مکان های مذهبی و سیاحتی ایران و عراق سفر می کنند.

بر پایه گزارش های رسمی، اکنون در آستانه اربعین حسینی آمار گردشگران مذهبی در مرز مهران به بیش از هشت هزار نفر در روز افزایش یافته است.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104