صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
سعید لو:

ایران آماده گسترش روابط تجاری و اقتصادی با اقلیم کردستان عراق است

  ارسال شده در تاریخ: 13 نوامبر 2012 | ساعت 17:02 | کد خبر: 2282 | بازدید: 674

معاون رییس جمهوری در امور بین الملل گفت: ایران با پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف در سال های اخیر کسب کرده می تواند با توسعه زیرساخت ها و کمک به اقلیم کردستان، سازندگی و پیشرفت را برای این منطقه به ارمغان آورد.

به گزارش ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق ˈ علی سعید لو ˈ روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه اولین اجلاس توسعه همکاری های اقتصادی ایران و اقلیم کردستان در اربیل افزود: امیدواریم با بهره گیری از این نشست که به منظور توسعه مراودات تجاری دو جانبه در چارچوب تحولات جهانی و منطقه و سیاسی ایران و اقلیم برگزار شده بتوانیم افق های جدیدی را بگشاییم.

وی گفت : مسوولان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان امروز بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی با هم اعتقاد جدی دارند و برگزاری این اجلاس با حضور مسوولان دو کشور و بخش خصوصی گویای این سخن است.

وی گفت: ایران با عراق و بخصوص اقلیم کردستان دارای روابط تاریخی، فرهنگی و اقتصادی است گرچه این روابط در مقاطعی دچار فراز و نشیب هایی شده است .

وی اظهار کرد: یکی از اساسی ترین مسئله برای توسعه هر چه بیشتر روابط اقتصادی اقلیم و ایران بهره گیری مناسب از ظرفیت های بخش خصوصی دو طرف برای تامین نیازهای کردستان عراق در همه زمینه ها است.

معاون رییس جمهوری در امور بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا با حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی دو طرف در راستای این هدف مهم که برای ثبات و پیشرفت منطقه نیز تاثیر گذار است گام بردارد.

اولین اجلاس همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان امروز با حضور مسوولان سیاسی و اقتصادی و بخش های صنعتی دو طرف آغاز به کار کرد.

این نشست در دو روز آینده نیز با برگزاری نشست های تخصصی بین بخش های خصوصی و دولتی اقلیم کردستان و ایران ادامه دارد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104