صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

مناسبات اقتصادی و اجتماعی ایران و عراق ارتقا می یابد

  ارسال شده در تاریخ: 24 اکتبر 2012 | ساعت 9:30 | کد خبر: 2270 | بازدید: 557

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان که به عراق سفر کرده است از آغاز فصل جدید مناسبات تهران – بغداد خبر داد و گفت:روابط دو کشور در زمینه های اقتصادی و اجتماعی گسترش می یابد.

مناسبات اقتصادی و اجتماعی ایران و عراق ارتقا می یابد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اتاق تعاون ایران ،ˈ عبدالرضا شیخ الاسلامی ˈ در پایان دیدارهای خود از بغداد و با مسولان عراقی ، افزود: با اجرای توافقات صورت گرفته و استفاده از ظرفیت های موجود، مناسبات ایران و عراق به ویژه در حوزه فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور چشمگیری ارتقا خواهد یافت.

وی نهایی شدن سند چگونگی اجرای تفاهمات گذشته را گامی بلند برای توسعه روز افزون مناسبات دو کشور در زمینه های مختلف دانست و افزود: با این اقدام مناسبات ایران و عراق با سرعت بیشتری توسعه خواهد یافت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشترکات دو ملت ایران و عراق و اراده مقامات دو کشور برای تعمیق و گسترش روابط دو جانبه گفت: در دیدار با مسئولان عراقی به توافق های خوبی برای توسعه همکاری در بخش های اقتصادی، بازرگانی، صدور خدمات فنی و مهندسی، اعزام نیروی کار متخصص و حضور بخش خصوصی ایران در عراق دست یافتیم.

وی افزود: مقامات عراقی هم با توجه به تجربه ایران در زمینه های مختلف از جمله پیشرفتهای قابل توجه در آموزشهای فنی و حرفه ای و نحوه حمایت از زنان و کودکان بی سرپرست و توان بخشی معلولان، استفاده از توانمندیها و تجارب ایران را در این باره خواستار شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با ˈیوسف علی شکریˈ وزیر برنامه ریزی عراق با تشریح مسئولیت های متنوع وزارتخانه متبوعش گفت: طیف وسیعی از شرکتها و سازمانهای بزرگ در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، تجاری، پولی و مالی، همچنین مراکز آموزش فنی و حرفه ای و شمار زیادی از شرکتهای تعاونی زیر مجموعه این وزارتخانه هستند که می تواند زمینه ساز گسترش مناسبات دو کشور و

استفاده از ظرفیت های بالفعل باشد.

وزیر برنامه ریزی عراق هم در این دیدار پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران را به ویژه در سالهای اخیر چشمگیر و تحسین بر انگیز دانست و خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه های مختلف از جمله برنامه ریزی شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با ˈابتهال کاصد زیدیˈ وزیر امور زنان عراق دیدار و با اشاره به تجربیات ایران در زمینه های گوناگون، بر آمادگی کشورمان برای انتقال ان به عراق تاکید کرد.

وزیر امور زنان عراق هم در این دیدار با بیان اینکه زنان در جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف موجودیت خود را به اثبات رساندند گفت: زنان ایرانی توانستند با حفظ تعهد دینی به پیشرفتهای چشمگیری دست یابند و این موفقیت مرهون حمایت رهبران ایران است.

وی با اشاره به وجود شمار زیادی از زنان و کودکان بی سرپرست و نیز هزاران معلول در عراق استفاده از تجربیات ایران را در چگونگی حمایت و توان بخشی آنان خواستار شد.

دیدار با ˈقصی عبدالوهاب السهیلˈ نایب رئیس مجلس عراق نیز از دیگر برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عراق بود.

شیخ الاسلامی در این دیدار با اشاره به مشترکات فراوان دو ملت و اراده مسئولان کشورمان برای گسترش روابط با عراق بر امادگی کشورمان برای ارائه تجربیات در جهت توسعه عراق تاکید کرد.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از فرصت ها و ظرفیت های موجود گفت: استفاده از ظرفیت های بالقوه می تواند سرعت دستیابی به اهداف توسعه ای دو کشور را افزایش دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود برخی موانع قانونی را موجب کاهش سرعت گسترش روابط دو کشور دانست و برضرورت برطرف کردن هر چه سریعتر موانع، تاکید کرد.

نایب رئیس مجلس عراق نیز در این دیدار روابط دو کشور را بسیار صمیمی و عمیق دانست وگفت:گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران از جمله اولویت های عراق است.

قصی عبدالوهاب السهیل گفت: با اراده ای که در مقامات دو کشور برای گسترش روابط دو جانبه وجود دارد، هرگونه موانعی در این راه برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به تصویب موافقتنامه های میان ایران و عراق در مجلس افزود: ما برای بستر سازی گسترش روابط دو کشور امادگی کامل داریم تا زمینه های همکاری دو کشور بیش از پیش فراهم شود .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ادامه دیدارهایش با مقامات عراقی با ˈرافع العیساویˈ وزیر اقتصاد عراق نیز دیدار کرد .

وی در این دیدار با تاکید بر آمادگی کشورمان برای توسعه روابط با عراق در همه زمینه ها از جمله امور اقتصادی و تجاری گفت: موفقیت عراق موفقیت ما است و درد و رنج مردم عراق ما را نیز رنجیده می کند و بر این اساس اماده ایم تجربیات خود را در زمینه های مختلف از جمله امور اقتصادی در اختیار کشور دوست و برادر عراق قرار دهیم .
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104