صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

46 هزار تن کالای استاندارد از پایانه مرزی مهران به عراق صادر شد

  ارسال شده در تاریخ: ۳ مهر ۱۳۹۱ | ساعت ۱۱:۲۴ | کد خبر: 2245 | بازدید: 293

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایلام گفت: 46 هزار تن کالای استاندارد از ابتدای سالجاری تاکنون از پایانه مرزی مهران به عراق صادر شده است.

46 هزار تن کالای استاندارد از پایانه مرزی مهران به عراق صادر شد

ˈمسعود جوادیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این مقدار کالا پس از انجام بازرسی، نظارت و کنترل لازم و مستمر کارشناسان اداره کل استاندارد استان به خارج از کشور صادر شد.

وی افزود: سیمان، انواع آجر، سنگ های ساختمانی، کاشی، سرامیک، موزاییک، کربنات کلسیم و متانول بیشترین محصول های صادر شده به کشور عراق بوده است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایلام ادامه داد: افزون بر این، در پنج ماهه نخست امسال دو هزار و 700تن کالای استاندارد شامل روغن تصفیه نشده، نخ پنبه ای، مایع پلی اورتان و ضایعات پلاستیکی از عراق و از طریق بازارچه مرزی مهران وارد کشور شده است.

جوادی بیان کرد: کارشناسان اداره کل استاندارد استان در این مدت از صدور یک هزار و 169 تن موزاییک، قطعات خودرو، آجر و دستگاه پخت نان بدون داشتن نشان استاندارد جلوگیری کردند.

وی صدور 13مورد گواهی انطباق کالای وارداتی برای روغن زیتون تصفیه نشده و نخ پنبه ای وارداتی و تعیین ماهیت 266 نمونه کالای صادراتی از جمله متانول، هماتیت، کربنات کلسیم، مگنتیت، الیاف پلی استر، رنگ های ترافیکی و سنگ های ساختمانی را از دیگر فعالیت های اداره استاندارد در بازارچه مرزی مهران عنوان کرد.

بیش از 500 میلیون دلار کالا سالانه از پایانه مرزی مهران به عراق صادر می شود.

بازارچه بازرگانی و پایانه مسافری مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام از مهم ترین کانون های صادرات کالا و اعزام زوار عتبات عالیات به کشور همسایه است.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان