صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

افزایش 3.7 درصدی صادرات برق به عراق

  ارسال شده در تاریخ: ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ | ساعت ۱۰:۳۸ | کد خبر: 2219 | بازدید: 324

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب از رشد 7.2 درصدی مصرف برق در استان کرمانشاه در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

افزایش 3.7 درصدی صادرات برق به عراق

به گزارش ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به نقل از ایسنا، مهندس عبدالعزیز کریمی در جمع خبرنگاران، گفت: به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، مصرف برق در پنج ماهه نخست تابستان سال گذشته کاهش داشت، ولی متاسفانه امسال روند مصرف به شیوه سابق بازگشته است.

وی همچنین با اشاره به افزایش 3.7 درصدی صادرات برق به عراق در پنج ماهه نخست امسال، ادامه داد: این میزان از یک میلیارد و 800 میلیون کیلو وات در سال گذشته به یک میلیارد و 876 میلیون کیلو وات در سال جاری رسیده است.

به گفته این مقام مسئول، ظرفیت کنونی نیروگاه های استان کرمانشاه 1288 مگاوات است که با اجرای چهار پروژه نیروگاهی در دست اقدام این ظرفیت به 2750 مگاوات افزایش خواهد یافت.

کریمی دو نیروگاه 480 مگاواتی و 100مگاواتی اسلام آبادغرب، توسعه واحدهای بخار نیروگاه بیستون با 630 مگاوات ظرفیت تولید و همچنین نیروگاه برق آبی داریان با 210 مگاوات ظرفیت را از جمله این پروژه‌ها برشمرد و افزود: دو طرح اول جز پروژه‌های مهر ماندگار محسوب می شوند که حداکثر در دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل برق منطقه ای غرب با اشاره به زیرساختها و پتانسیلهای موجود در حوزه برق، خاطرنشان کرد: محدودیتی برای تولید و توزیع برق نداریم و می‌توانیم مازاد نیاز استان را نیز به عراق صادر کنیم.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان