صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

ايجاد شركت هاي مشترك تجاري ایران وعراق

  ارسال شده در تاریخ: 17 آگوست 2012 | ساعت 21:03 | کد خبر: 2214 | بازدید: 950

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار وزیر تجارت عراق از آمادگی کشورمان برای ایجاد شرکت های مشترک تجاری خبر داد.مبادلات تجاری ایران و عراق کمتر از ۵ میلیارد دلار است و با در نظرگرفتن حجم ترانزیت و تبادلات انرژی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار می رسد.

مهدی غضنفری در دیدار خیراله حسن بابکر در باره توسعه مناسبات تجاری و ایجاد شرکت های مشترک تجاری گفتگو کرد.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به تشکیل کارگروه امضای موافقت نامه همکاری های اقتصادی و بازرگانی دو کشور در اردیبهشت امسال در تهران و مذاکرات فشرده سازنده کارشناسی دو کشور ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر این توافق ها ، نهایی شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، اعلام آمادگی ایران جهت تکمیل زیر ساخت های مناسب از جمله امضای موافقتنامه های گمرکی ، استاندارد و تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری و آمادگی برای گسترش و کار اجرایی مناسب برای همکاری های بانکی و بیمه ای از محورهایی بود که آقای غضنفری در دیدار با وزیرتجارت عراق اعلام کرد.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود: جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس شرکت های مشترک در حوزه تجارت ، حمل ونقل ، بیمه و غیره به منظور تولید انواع کالاهای صنعتی و معدنی برای مصرف در عراق آمادگی کامل دارد و معتقد است این راهکارها سطح مناسبات اقتصادی و تجاری را به اهداف مورد نظر دو کشور نزدیک و رقم مبادلات را بسیار فراتر از رقم کنونی خواهد کرد.
عراق یکی از همسایگان غربی کشورمان با ۴۳۸ هزار کیلومتر مربع وسعت ، بیش از ۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد، مرز آبی این کشور با خلیج فارس ۵۸ کیلومتر است. ۹۵ درصد از درآمدهای خارجی این کشور از طریق نفت تامین می شود.
همچنین نرخ‌ رشد تولید ناخالص‌ داخلی عراق ۴.۳ درصد و سرانه تولید ناخالص‌ داخلی آن ۳۶۰۰ دلار (نرخ ‌برابری‌ قدرت‌ خرید) است.
مبادلات تجاری ایران و عراق کمتر از ۵ میلیارد دلار است و با در نظرگرفتن حجم ترانزیت و تبادلات انرژی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار می رسد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104