صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 
در دیدار معاون اول رئیس جمهور با معاون نخست وزیر عراق مطرح شد؛

لزوم گسترش همکاری های تهران ـ بغداد در تمامی زمینه ها

  ارسال شده در تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ | ساعت ۱۵:۱۶ | کد خبر: 2213 | بازدید: 337

محمدضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در دیدار با روژ نوری شاویس معاون نخست وزیر عراق بر لزوم گسترش همکاری های تهران ـ بغداد در تمامی زمینه ها و توسعه روابط تجاری میان دو کشور تأکید کرد.

لزوم گسترش همکاری های تهران ـ بغداد در تمامی زمینه ها

به گزارش ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق ، محمدرضا رحيمي عصر روز(چهارشنبه) در ديدار «روژ نوري شاويس» معاون نخست وزير عراق با اشاره به تلاش غرب و قدرت هاي سلطه گر براي ايجاد تفرقه و چند دستگي در ميان مسلمانان، اظهار داشت: دشمنان تلاش مي کنند با ايجاد اختلافات قوميتي و مذهبي در ميان مسلمانان مانع از پيشرفت جوامع اسلامي شوند.

معاون اول رييس جمهور تصريح کرد: کساني که خود در کشورشان دموکراسي ندارند به بهانه ايجاد دموکراسي در سوريه جنگ خونريزي به راه انداخته اند تا به اهداف خود دست يابند.

رحيمي نقش عراق را در خصوص مسائل سوريه نقشي مهم و اثرگذار دانست و اظهار اميدواري کرد با همکاري و هماهنگي هاي ايران و عراق مشکلات سوريه حل شده و شرايط در جهت خواسته و منافع ملت سوريه پيش رود.

وي همچنين بر لزوم گسترش همکاري هاي تهران- بغداد در تمامي زمينه ها و توسعه روابط تجاري ميان دو کشور تاکيد کرد.

«روژ نوري شاويس» معاون نخست وزير عراق نيز در اين ديدار با اشاره به ديدارهاي خود با مقامات جمهوري اسلامي ايران، نتايج مذاکرات را مثبت و سازنده ارزيابي و ابراز اميدواري کرد موانع پيش روي گسترش روابط فيمابين از بين رفته و توافقات و تفاهمنامه هاي جديدي ميان دو کشور به امضاء برسد.

وي با بيان اينکه بغداد با هرگونه جنگ و خونريزي مخالف است تصريح کرد: راه حل هايي که با توسل به زور و فشار تحميل شود موفقيت آميز نبوده و بايد تلاش شود يک راه حل مورد توافق ملت سوريه و در راستاي منافع کل منطقه اتخاذ گردد.

روژ نوري شاويس همچنين با اشاره به برگزاري اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، ابراز اميدواري کرد اين اجلاس با موفقيت برگزار شده و نتايج سازنده اي به همراه داشته باشد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان