صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

عراق 2 ميليارد دلار فرآورده نفتي از ايران وارد مي کند

  ارسال شده در تاریخ: 12 ژوئن 2012 | ساعت 17:33 | کد خبر: 2102 | بازدید: 345

روزنامه «الزمان» چاپ بغداد در گزارشي نوشت: صنايع تبديلي نفت خام ايران طي سال هاي اخير به سرعت توسعه يافته اند و عراق تبديل به يکي از مراکز مهم صادراتي اين محصولات شده است.

عراق 2 ميليارد دلار فرآورده نفتي از ايران وارد مي کند

روزنامه «الزمان» چاپ بغداد در گزارشي نوشت: صنايع تبديلي نفت خام ايران طي سال هاي اخير به سرعت توسعه يافته اند و عراق تبديل به يکي از مراکز مهم صادراتي اين محصولات شده است.

بر اساس این گزارش، عراق تاکنون بيش از يک ميليارد و 800 ميليون دلار از اين فرآورده هاي نفتي را از ايران وارد و از طريق بنادر خود به ساير کشورها صادر کرده است.

بر همين اساس، قراردادهايي نيز در همين زمينه ميان ايران و عراق به امضا رسيده است تا فرآورده هاي نفتي از طريق زمين و دريا به اين کشور صادر شود. بر اساس گزارش اين نشريه عراقي، گرچه توليد نفت خام عراق در حال حاضر به بالاترين ميزان طي 23 سال اخير رسيده است، اما با توجه به ويراني پالايشگاه هاي اين کشور در اثر جنگ با آمريکا، راه اندازي اين واحدها و آغاز مجدد توليد فرآورده هاي نفتي در اين کشور مدت ها به طول خواهد انجاميد.

در همين راستا نيز ايران و عراق قراردادهايي به امضا رسانده اند که بر اساس آن، ايران اقدام به احداث چندين پالايشگاه در عراق خواهد کرد تا به احياي صنعت نفت اين کشور کمک کند.

بر اساس همين گزارش، حجم مبادلات تجاري ايران عراق به سرعت در حال افزايش است و ايران از طريق اين کشور همسايه به بازارهاي مالي و تجاري جهان دسترسي يافته است.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104