صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

روز چهارشنبه؛ برگزاری دور چهارم مناقصه های نفتی عراق

  ارسال شده در تاریخ: 30 می 2012 | ساعت 10:48 | کد خبر: 2072 | بازدید: 324

دور چهارم مناقصه های نفت و گاز عراق قرار است روزهای 10 و 11 خرداد برگزار شود.

روز چهارشنبه؛ برگزاری دور چهارم مناقصه های نفتی عراق

به گزارش رویترز، در پی برنامه عراق برای شتاب بخشی به توسعه بخش نفت و گاز، این کشور حق امتیاز توسعه 12 میدان نفت و گاز را هفته جاری در چهارمین دور از مناقصه های انرژی خود به شرکت های علاقه مند واگذار خواهد کرد.
عبدالمهدی العمیدی، رئیس اداره قراردادها و مجوزهای وزارت نفت عراق گفت: همه چیز برای برگزاری دور چهارم مناقصه ها آماده و برای موفقیت در این باره عراق ضوابط و شرایط قراردادها را آسان کرده است. شرکت هایی که در این دور از مناقصه ها برنده حق امتیاز توسعه میدان های گازی می شوند، فورا می توانند کشف گاز را شروع کنند، اما دولت عراق اصرار دارد به شرکت ها دستمزد بپردازد تا نفت را به منظور افزایش ذخایر در زمین نگه دارند.
نکته قابل توجه در این باره اینکه، میدان هایی که توسعه آنها در دور چهارم مناقصه های نفت و گاز عراق پیشنهاد شده است، در مناطق دور افتاده غرب و مرکز عراق قرار دارند که این موضوع سرمایه گذاری شرکت ها را پرمخاطره می کند.
یک مقام خارجی نفتی گفت: ضوابط و شرایط قراردادها و مساحت و وسعت زمین هایی پیشنهاد شده در دور چهارم مناقصه های عراق برای شرکت ها جذاب نیست. به همین منظور جای تعجب ندارد اگر شرکت های بین المللی نفتی علاقه کمی به مشارکت در این دور از مناقصه ها داشته باشند.
گفتنی است، عراق در مجموع 47 شرکت انرژی از جمله شرکت بی پی انگلیس و گازپروم روسیه را واجد شرایط برای حضور در این دور از مناقصه ها اعلام کرده است.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104