صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

ایران 200 خانه و 3 هزار مدرسه در عراق می‌سازد

  ارسال شده در تاریخ: 30 آوریل 2012 | ساعت 16:30 | کد خبر: 1925 | بازدید: 363

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به توافقات صورت گرفته در سفر اخیر نوری المالکی به ایران، گفت: 200 واحد مسکونی و 3 هزار باب مدرسه در عراق ساخته می‌شود و وزیر راه و شهرسازی نیز به زودی برای انعقاد این قرارداد به عراق سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، محمدرضا رحیمی در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی، صادراتی و خدمات فنی مهندسی استان خوزستان در منطقه آزاد اروند اظهار کرد: ایران و عراق در واقع دو پارچه یک سیب سرخ هستند که به واسطه شیطنت دشمنان سال‌ها جدا از یکدیگر زیست کردند و یک معجزه دوباره آنها را به هم متصل کرد.

وی اضافه کرد: کشورهای عراق و ایران به وسیله دشمنان از هم جدا شده و به واسطه همین دشمنان دوباره پیوند خوردند؛ بوش به عنوان دشمن ایران و عراق از آن سوی دنیا به کشور همسایه ما لشکر کشید تا با از بین رفتن صدام همه موانع برای ارتباط دوباره برداشته شود.

معاون اول رئیس جمهور با یکی خواندن دو کشور ایران و عراق افزود: این دو کشور باید همدیگر را تقویت کنند تا راه‌ها برای توسعه و ترقی هموار شود.

وی با بیان اینکه هر دو کشور در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: کشور ما این روزها با سخت‌ترین تحریم‌های دشمنان انقلاب اسلامی روبرو بوده و عراق هم باید سال‌ها تلاش کند تا عقب‌افتادگی 50 سال گذشته خود را جبران نماید.

رحیمی خاطر نشان کرد: در بین اعضای دولت هرگاه در خصوص عراق صحبتی به میان می‌آید مرجح بودن منافع این کشور نسبت به منافع خودمان تأیید می‌شود. پیوستگی ملت ایران و عراق یک قدرت آسیب ناپذیر بوده و این اتحاد به کوری دشمنان این دو کشور تقویت می‌شود.

استاندار خوزستان برای همکاری با برادران عراقی تام الاختیار است

معاون اول رئیس جمهور در ادامه از تام الاختیار بودن استاندار خوزستان برای همکاری هر چه بیشتر با استان‌های همجوار عراقی گفت و تصریح کرد: این تصمیم را اتخاذ کردیم تا استانداری خوزستان بدون وجود موانع در راه توسعه گام برداشته و نگران مجوزها نباشد.

وی در همین خصوص اضافه کرد: این انتظار را داریم که دولت عراق نیز در این مورد همکاری لازم را با ایران داشته باشد.

آسیب دیدگی‌های عراق باید جبران شود

رحیمی با اشاره به توافقات صورت گرفته در سفر اخیر نوری المالکی به کشور، افزود: 200 واحد مسکونی و 3 هزار باب مدرسه در عراق ساخته می‌شود که علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی به زودی برای انعقاد این قرارداد به عراق سفر می‌کند.

وی به اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در دیدار با نوری المالکی گفت: عراق از گذشته و زمان حکومت صدام آسیب‌های جدی دیده است که این آسیب‌ها را باید جبران کنیم و هر قدمی که برای عراق برداریم گویی کاری برای ایران کرده‌ایم.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر الزام بستن پیمان ترانزیت میان ایران و عراق، خاطر نشان کرد: با محقق شدن این اتفاق می‌توانیم به اندازه تمام پول نفت درآمدزایی کنیم.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104