صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

امکان راه‌اندازی اپراتور موبایل برای عراق

  ارسال شده در تاریخ: 12 مارس 2012 | ساعت 8:02 | کد خبر: 1838 | بازدید: 353

وزرای ارتباطات ایران و عراق صبح شنبه در دیدار دو جانبه ای بر توسعه همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات فیبر نوری تاکید کردند.

وزرای ارتباطات ایران و عراق صبح شنبه در دیدار دو جانبه ای بر توسعه همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات فیبر نوری تاکید کردند.
در این دیدار که در راستای بازدید محمد توفیق علاوی وزیر ارتباطات کشور عراق از ایران صورت گرفت، وزرای دو کشور در مورد هماهنگی در مدیریت فرکانس در نواحی مرزی و رفع تداخلات ناشی از فرکانس و نیز مباحث مربوط به پست و چاپ تمبر مذاکراتی داشتند.
رضا تقی پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به توافقات میان دو کشور خاطر نشان کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مراحل جدیدی هستیم و آمادگی داریم از نظر تکنولوژی هرگونه تجربه ای را در اختیار ملت عراق از نظر ظرفیت های علمی، فنی و اقتصادی و نرم افزاری قرار دهیم.
وزیر ارتباطات عراق نیز با اشاره به توسعه ارتباطات ایران از سال 2007 تا کنون آمادگی عراق را برای همکاری و استفاده از تجارب و گسترش روابط بین دو کشور اعلام کرد.
توفیق علاوی افزود: ایجاد شبکه اتصال فیبر نوری منازل از جمله طرح هایی است که از شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در آن دعوت به مشارکت می شود.
وی با بیان اینکه تا کنون 12هزار کیلومتر کابل نوری در عراق ایجاد شده است، ادامه داد: تا پایان سال 2012 این رقم به 20 هزار کیلومتر خواهد رسید.
در این دیدار همچنین ایران آمادگی خود را برای راه اندازی شبکه اپراتوری موبایل در عراق اعلام کرد. هم اکنون این کشور دارای 3 اپراتور تلفن همراه است و قصد دارد زمینه راه اندازی چهارمین اپراتور موبایل را نیز فراهم کند.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104