صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

آمادگی قصرشیرین برای توسعه روابط اقتصادی با استان صلاح الدین عراق

  ارسال شده در تاریخ: 18 فوریه 2012 | ساعت 23:13 | کد خبر: 1790 | بازدید: 316

فرماندار قصرشیرین، از آمادگی این شهرستان برای توسعه روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با استان صلاح الدین عراق خبر داد.

فرماندار قصرشیرین، از آمادگی این شهرستان برای توسعه روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با استان صلاح الدین عراق خبر داد.
حسین پروین روز جمعه در دیدار با هیات تجاری استان صلاح الدین عراق گفت: ظرفیت بالایی در این حوزه ها داریم كه می تواند نقطه آغازین طرفین برای توسعه مراودات اقتصادی و تجاری باشد.
پروین گفت: این شهرستان دارای دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی است كه پتانسیل بالایی برای توسعه روابط تجاری میان ایران و عراق دارند و اكنون هر سال بیش از یك میلیارد و 700 میلیون دلار كالاهای متنوع از طریق مرز پرویزخان به اقلیم كردستان عراق صادر می شود.
وی تاكید كرد: مرز رسمی خسروی با داشتن بزرگترین پایانه مرزی زمینی خاورمیانه با ظرفیت جابجایی روزانه 10 هزار مسافر و داشتن پایانه صادرات كالا می تواند بستر مناسبی برای صادرات كالا و مراودات اقتصادی و گردشگری میان دو استان باشد.
فرماندار قصرشیرین گفت: پیشنهاد می كنیم تجار عراقی بصورت مستقیم از تجار ایرانی كالاهای موردنیاز خود را خریداری كنند كه در این زمینه نیاز است مسئولان سیاسی دو استان رایزنی لازم را انجام دهند تا شرایط برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری میان دو طرف فراهم شود.
رئیس هیات نمایندگی تجار استان صلاح الدین عراق هم در این دیدار گفت: از سال 85 شمسی، كشور تركیه حضور بیشتری در بازارهای این استان داشته است بطوریكه كالاهای مورد نیاز مردم این استان را تجار تركیه تامین می كنند ولی تاكنون ایران اقدامی برای حضور در بازارهای استان صلاح الدین انجام نداده است.
نافع عیسی اظهار داشت: انتظار ما این بود كه ایران گام بیشتری برای توسعه روابط با استانهای مختلف عراق بردارد و با برگزاری نمایشگاه های تولیدات صنعتی خود در این مناطق، شرایط را برای توسعه روابط اقتصادی میان تجار دو كشور فراهم كند كه تاكنون این مهم انجام نشده است.
300 تن ورق گالوانیزه خودرو از چهارمحال و بختیاری به عراق صادر می شود
جانشین مدیر عامل مجتمع ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: 300 تن محصول ورق خودرو این مجتمع بزودی به كشور عراق صادر می شود.
مسعود جوابخت سامانی افزود: هفته جاری جمعی از بازرگانان عراقی از مجتمع ورق خودرو چهارمحال و بختیاری دیدن كردند و خواستار انعقاد قرارداد صادرات این محصول به كشورشان شدند.
وی گفت: پس از ارسال نمونه محصول ورق گالوانیزه به عراق، تجار این كشور قرارداد خرید محصول از این مجتمع را منعقد كردند. در اجرای مرحله اول قرارداد، محموله ای به وزن 300 تن هفته آینده به كشور عراق ارسال می شود.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104