صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

اهتمام ایران بر تکمیل خط‌آهن شلمچه – بصره

  ارسال شده در تاریخ: 5 فوریه 2012 | ساعت 5:12 | کد خبر: 1726 | بازدید: 304

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ریلی بین ایران و عراق، از پیشنهاد راه‌اندازی کارخانه ساخت واگن در عراق توسط ایران خبر داد و گفت: در این تفاهم‌نامه بر تکمیل خط‌آهن شلمچه – بصره از سوی دو دولت تأکید شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ریلی بین ایران و عراق، از پیشنهاد راه‌اندازی کارخانه ساخت واگن در عراق توسط ایران خبر داد و گفت: در این تفاهم‌نامه بر تکمیل خط‌آهن شلمچه – بصره از سوی دو دولت تأکید شد.

عبدالعلی صاحب‌محمدی درباره دیدار اخیر هیئت عراقی و وزیر حمل و نقل عراق با وزیر راه و شهرسازی ایران، گفت: در این راستا توافقی در رابطه با احداث خط آهن شلمچه ـ بصره به طول 35 کیلومتر و احداث پل این مسیر صورت گرفت که هر دو طرف توافق کردند که این خط ریلی ساخته شود.

وی افزود: همچنین برای بحث تأمین مالی این پروژه مقرر شد قراردادهایی بین دو کشور پروژه اجرایی شود، با این فرض که اجرای خط‌آهن توسط ‌دولت عراق انجام گیرد و دولت ایران نیز تأمین مالی پل راه‌اهن را بر عهده گیرد، اما کلیت پروژه برای اجرا مورد توافق طرفین بود. مقرر شد، اجلاس سه‌جانبه‌ای بین ایران، عراق و سوریه انجام شود که از طریق شلمچه و احداث خط‌آهن بصره و از طریق عراق به سوریه و سپس بندر لاذقیه و اروپا متصل شویم.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران همچنین خاطرنشان کرد: در زمینه احداث خطوط ریلی و مشارکت در ساخت و بازسازی خطوط راه‌آهن عراق، کشور ایران اعلام آمادگی کرد که حاضر است در ساخت و بازسازی خط آهن‌های این کشور توسط پیمانکاران ایرانی وارد شود.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104