صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

جلوگیری از عدم صدور كالای غیراستاندارد از مرز پرویزخان به عراق

  ارسال شده در تاریخ: 3 دسامبر 2011 | ساعت 17:31 | کد خبر: 1471 | بازدید: 337

رئیس اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی قصرشیرین گفت: به منظور فراهم كردن بستر برای صدور كالاهای استاندارد و با كیفیت داخلی، اجازه نمی دهیم هیچ كالای غیراستانداردی از مرز پرویزخان در این شهرستان به كشور عراق صادر شود.

رئیس اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی قصرشیرین گفت: به منظور فراهم كردن بستر برای صدور كالاهای استاندارد و با كیفیت داخلی، اجازه نمی دهیم هیچ كالای غیراستانداردی از مرز پرویزخان در این شهرستان به كشور عراق صادر شود.
محمودرضا نیازی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه یك میلیارد و 50 میلیون و907 هزار دلار كالا به وزن دو میلیون و 82 هزار و 978 تن از گمركات مرزهای پرویزخان و خسروی به كشور عراق صادر شد كه حدود 70 درصد این كالاها مشمول رعایت مقررات اجباری استاندارد بوده است.
وی با بیان اینكه این میزان كالا با نظارت اداره استاندارد قصرشیرین صادر شده، خاطر نشان كرد: در این مدت 508 فقره مجوز صدور كالا در بخشهای صنایع غذایی، شیمیایی، ساختمانی، برق، الكترونیك، فرآورده های نفتی، نساجی و چرم ازسوی استاندارد صادر شده است.
نیازی ادامه داد: در بخش خدمات آزمایشگاهی نیز طی این مدت 523 فقره اظهارنامه برای تعیین تعرفه گمركی برای بیش از 16 هزار و 564 تن كالا به ارزش 21 میلیون و 482 هزار و 481 دلار مورد بررسی و آزمون استاندارد و تحقیقات صنعتی شهرستان قصرشیرین قرار گرفت.
رییس اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی قصرشیرین گفت: در هشت ماه گذشته 18 اظهار نامه واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی شامل نفت كوره، نفتا و گازوییل به وزن هفت هزار و 315 تن برای مصرف داخلی و ترانزیت به كشور امارات متحده عربی مورد ارزیابی انطباق قرار گرفته و برای آن، مجوز صدور صادر شده است.
نیازی گفت: در این مدت سه فقره تخلف به دلیل عدم رعایت موازین استاندارد در این مرزها شناسایی شد كه ضمن پیگیری موضوع ازطریق مراجع ذیصلاح از صدور این كالاها به كشور عراق جلوگیری بعمل آمد. وی این تخلفات را شامل یك فقره جعل سند استاندارد برای فرآورده شیشه سكوریت به وزن 40 هزار كیلوگرم، یك فقره جعل سند استاندارد برای فرآورده هواكش به وزن هشت هزار و 920 كیلوگرم و یك فقره جعل سند استاندارد برای فرآورده ماست كم چرب به وزن 18 هزار و 790 كیلوگرم اعلام كرد.
وی اظهار داشت: در بخش نظارت و بازرسی با استقرار نمایندگی استاندارد در گمركات و بازارچه های مرزی منطقه، كارشناسان این اداره با انجام بیش از شش هزار و 864 مورد بازرسی و یك هزار و 320 فقره كنترل اسنادی از محموله های صادراتی به منظور جلوگیری از صدور كالاهای بی كیفیت به بازار هدف اقدام كردند.
نیازی افزود: در هشت ماه گذشته 211 فقره استعلام گواهینامه استاندارد به هنگام اظهار كالا در گمرك، از ادارات كل استاندارد سراسر كشور به صورت مكتوب انجام كه بعد از تایید ادارات مذكور مجوز صدور محموله از سوی این اداره برای متقاضیان صادر شد.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1550): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104