صفحه نخست

تماس با ما

لینک ها

 

رایزنی برای عملیاتی کردن تفاهمنامه همکاری دانشگاه‌های چمران اهواز و بصره عراق

  ارسال شده در تاریخ: 13 نوامبر 2011 | ساعت 17:45 | کد خبر: 1401 | بازدید: 320

با سفر هیئت عراقی از دانشگاه بصره به ایران، تفاهمنامه میان دانشگاه‌‌های شهید چمران اهواز و بصره یک گام به عملیاتی شدن نزدیک شد.

با سفر هیئت عراقی از دانشگاه بصره به ایران، تفاهمنامه میان دانشگاه‌‌های شهید چمران اهواز و بصره یک گام به عملیاتی شدن نزدیک شد.
مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اخیرا یک هیئت عراقی شامل 35 عضو هیئت علمی دانشگاه بصره وارد ایران شدند که از این گروه، هشت نفر در دانشگاه شهید چمران اهواز حضور یافته و در نشستی، راه‌های عملیاتی کردن تفاهمنامه میان دو دانشگاه را بررسی کردند.
علیرضا جلیلی‌فر افزود: معاون پژوهشی دانشگاه بصره نیز به عنوان نماینده تام‌الاختیار این مرکز آموزش عالی در این بازدید و نشست حضورداشت.
وی با اشاره به تفاهمنامه همکاری‌های مشترک میان دو دانشگاه شهید چمران اهواز و بصره که اردیبهشت ماه امسال به امضای رئیس هر دو دانشگاه رسید، تصریح کرد: در نشست اخیر مسئولان دو دانشگاه راه‌های عملیاتی کردن مفاد تفاهمنامه مذکور بررسی گردید.
وی تصریح کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز آمادگی کمک جذب دانشجو از عراق و کمک به کارهای تحقیقاتی و ارائه خدمات آزمایشگاهی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی آنها را دارد و مانعی برای انجام کارهای تحقیقاتی مشترک میان دو دانشگاه وجود ندارد.
نماینده دانشگاه شهید چمران اهواز در پیگیری اجرای تفاهمنامه با دانشگاه بصره گفت: در حال حاضر یکی از بندهای تفاهمنامه موجود با دانشگاه بصره عملیاتی شده و دو دانشجوی دکتری از بصره در رشته آموزش زبان انگلیسی از مهرماه امسال تحصیل خود را در دانشگاه شهید چمران اهواز آغاز کرده‌اند.
جلیلی‌فر انعقاد قرارداد با دانشگاه‌های خارجی و ارتباطات بین‌المللی را در ارتقای رتبه علمی دانشگاه موثر دانست و گفت: امیدواریم با عقد چند قرارداد با دانشگاه بصره، پیام آور خوبی در این زمینه برای جامعه دانشگاهی استان باشیم.
گفتنی است تفاهمنامه‌ای در 14 بند در راستای گسترش همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق و با توجه به تمایل طرفین به تعمیم آن در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری اردیبهشت ماه امسال توسط حسن مروتی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز و صالح اسماعیل نجم رئیس دانشگاه بصره امضا و مبادله شد. تبادل اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و متخصصان برای پژوهش، تدریس و تبادل نظر، فراهم کردن تسهیلات لازم برای شرکت اساتید و پژوهشگران دو دانشگاه در گردهمایی‌ها و همایش‌ها و نیز گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی، همکاری در برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی، پژوهشی و فناوری و انجام طرح‌های مشترک، تبادل دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مورد توافق برای ادامه تحصیل براساس مقررات جاری، فراهم کردن تسهیلات لازم برای شرکت دانشجویان در مسابقات ورزشی، حمایت از ایجاد کرسی زبان و ادبیات دو کشور در دانشگاه‌های یکدیگر از جمله مفاد این تفاهمنامه به شمار می‌رود.
برچسب: ::..


نظرات بینندگان


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php:104 Stack trace: #0 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php(1556): require() #1 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/single.php(183): comments_template() #2 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/iiedagov/...') #3 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/iiedagov/...') #4 /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/index.php(17): require('/home/iiedagov/...') #5 {main} thrown in /home/iiedagov/domains/iieda.gov.ir/public_html/wp-content/themes/iieda-4/comments.php on line 104